ביטוח רפואי פרטי – מה כל הרעש סביב זה

זמן קריאה: 2 דקות
ביטוח רפואי פרטי

בארץ שלנו יש מערכת בריאות מתקדמת. יש לנו מערכת בריאות משוכללת, יש לנו רופאים טובים, יש לנו בתי חולים נגישים בכל אזור ויש לנו מד"א שדואג לטפל בנו מחוץ לבתי חולים ובעיקר עד שנגיע לבתי חולים. אז למה לנו להוסיף עוד נטל כלכלי ולעשות גם ביטוח רפואי משלים?

זו שאלה שאנשים מעלים והתשובות אינן חד משמעיות. מדינת ישראל היא מדינה סוציאליסטית / מדינת רווחה ביסודה אם כי אנו עדים לשינויים במודל הזה ולאט לאט אנחנו נהיים כמו חברינו האמריקאים יותר ויותר קפיטליסטים (המדינה דואגת לאזרחיה פחות ופחות). ולכן הנושא של חוסר שיוויון בתחום הכל כך חיוני לחברה אנושית- מערכת בריאות הוא נושא קריטי עליו מדברים רבות.

השוללים את הרעיון של ביטוח רפואי פרטי מתנגדים להפיכת מעמד כלכלי פרמטר בקביעת איכות חייו של אדם. בצדק או שלא בצדק, המציאות היא כזו שמערכת הבריאות שלנו הוא כבר גם ככה חצי פרטית או פרטית באופן חלקי.  לכל מבוטח שני יש כיום גם ביטוח רפואי משלים במסגרת החברות שלו בקופת החולים וכן ישנן עוד פוליסות של ביטוח רפואי פרטי המשרתות ציבור עמיד שיכול להרשות לעצמו וציבור פיקח/ זהיר אשר בוחר להשקיע את כספו בפוליסת ביטוח רפואי פרטית על פני השקעות אחרות.

ביטוח רפואי משלים – מה זה נותן?

כל ביטוח ובפרט ביטוח רפואי נותן למבוטח תחושת שקט וביטחון. תחושה שאם חלילה הרע ביותר יתרחש – הוא מכוסה.

ביטוח רפואי פרטי נותן למבוטחים הטבות אותן ביטוח רפואי רגיל לא מעניק, החל מטיפולי הפריה, דרך תרומת השתלות בחול או השתתפות בטיסות לחול לצורך בדיקות, טיפולים וניתוחים וכמו כן, הנושא המדובר ביותר במדינה בשיח הבריאותי "סל הבריאות" הממלכתי אשר אינו כולל את כל התרופות להם חולים נזקקים. ביטוח רפואי משלים וכן ביטוח רפואי פרטי בא להשלים את חבילות הבריאות הללו.

ביטוח רפואי דרך מקום העבודה: ישנם מקומות עבודה רבים, ביניהם חברות ותאגידים ממשלתיים או פרטיים אשר מעניקים ביטוח רפואי פרטי (גופים כגון חברת החשמל ועוד). כדאי לכם לברר במשרדי הרווחה או במשרדי כוח אדם באירגון שלכם אם ניתן לעשות ביטוח רפואי דרך מקום העבודה.

ביטוח רפואי פרטי דרך סוכני ביטוח: כל סוכנויות הביטוח, או לפחות הגדולות והמכובדות עוסקות בתחום של ביטוח רפואי פרטי, היקף הפעילות סביב הנושא רק גדל עם השנים והוא אף הגיע לשיאו בשנים האחרונות. בעקבות הדים רבים הנשמעים מצד התקשורת בנושא חוסר אזלת היד של מערכת הבריאות בארץ לתת מענה לחולים רבים, אנשים רבים פונים אל סוכני הביטוח בבקשה לפוליסות ביטוח רפואי פרטי.

ביטוח רפואי פרטי – מדוע כדאי להזדרז? מאחר וחברות הביטוח פוחדות לקחת סיכון עם אוכלוסיות קשות או גבוליות, חברות הביטוח מחפשות אחר הצעירים והבריאים ובעיקר עבור מי שיש לו כושר השתכרות גבוה, ככל שתקדימו לעשות ביטוח רפואי פרטי בגיל צעיר יותר כך תהנו מפוליסת ביטוח רפואי נוחה יותר ומשתלמת יותר.

 

שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
תוכן עניינים
תל אביב מזג אוויר
כל התחומים הכי מעניינים
כל הנושאים שמעניינים אתכם במקום אחד

רוצים לפרסם באתר?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!